Promata Ochrona przed erozją wietrzną i wodną

 

Firma nasza zajmuje się profesjonalną ochroną powierzchni narażonych na działanie zjawisk erozji: pylenia, wywiewania, wymywania występujących w wielu zakładach przemiałowych kopalniach, składowisk odpadów i popiołów, przy budowach, na drogach dojazdowych.

Erozja wietrzna (eoliczna) - jest no przeobrażanie i degradowanie gleb pod wpływem erozyjnego oddziaływania wiatru (deflacja) - wywiewanie z powierzchni gleby i przenoszenie na różne odległości ziaren oraz cząstek glebowych i ziemnych.

Erozja wodna – proces, w którym woda spływając po powierzchni terenu, stopniowo wymywa jego cząstki, przesuwa cięższy materiał, formuje bruzdy (bardzo uciążliwa przy formowaniu nowych skarp i nasypów).

W celu ochrony przed tymi zjawiskami wykorzystujemy opracowaną przez nas technologię zbrojenia powierzchni (rodzaj siatki antyerozyjnej) która jest metodą w 100% ekologiczną, wydajną i dającą gwarancję jakości wykonania.

Z pełnym powodzeniem zastępuje tradycyjne siatki i maty do ubezpieczeń antyerozyjnych

Dzięki połączeniu różnej długości włókien celulozowych-drzewnych i bawełnianych otrzymaliśmy najwyższej jakości produkt, bezpieczny dla środowiska. Na zabezpieczanej powierzchni tworzy trwałą warstwę ochronną odporną na działanie warunków atmosferycznych (deszcz , wiatr, promieniowanie UV). Powolny proces biodegradacji, łączenie się z cząsteczkami podłoża powoduje ,że dostarczane są składniki organiczne wytwarzające na powierzchni naturalną warstwę humusu, jako podłoża pod docelową rekultywację terenu zabezpieczanego.

Rozkładanie zabezpieczenia antyerozyjnego odbywa się techniką hydrosiewu (wymieszanie komponentów w zbiorniku i jednorazowa aplikacja poprzez natrysk). Metoda jest bardzo wydajna, tworzy jednolitą warstwę, natychmiast wiąże się z podłożem i zabezpiecza na długi okres.

Możliwość zastosowań:
•   składowiska odpadów
•   nasypy, skarpy
•   hałdy popiołowe
•   ochrona przed przykrymi zapachami
•   zabezpieczenie dróg dojazdowych

Hydrosiew jako technologia najszybsza, najtańsza i najpewniejsza.

Dowiedz się więcej!

Telefon: +48 501 092 148